تاریخ انتشار : جمعه 4 اسفند 1402 - 11:36
179 بازدید
کد خبر : 208437

این مرگ «ماوراء طبیعی» بیش از همه ما (وینچسترها) را تسخیر کرد

این مرگ «ماوراء طبیعی» بیش از همه ما (وینچسترها) را تسخیر کرد

  به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده همه در سوپرنچرال می میرند، یا حداقل پس از دنبال کردن سم (جارد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن آکلز) در پانزده فصل، اینطور به نظر می رسد. هیچ‌کس در این نمایش از پایان خونین در امان نیست و تعداد کمی از شخصیت‌ها هستند که تا

 

به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده همه در سوپرنچرال می میرند، یا حداقل پس از دنبال کردن سم (جارد پادالکی) و دین وینچستر (جنسن آکلز) در پانزده فصل، اینطور به نظر می رسد. هیچ‌کس در این نمایش از پایان خونین در امان نیست و تعداد کمی از شخصیت‌ها هستند که تا پایان بازی Supernatural را بدون آسیب ببینند. 

حتی خود سوپرنچرال هم نتوانست از یک پایان وحشتناک به دست CW که در سال ۲۰۲۰ سریال را کنار زد، بگریزد. اما با توجه به شایعاتی مبنی بر بازگشت سریال برای فصل ۱۶ احتمالی، به نظر می رسد زمان مناسبی برای بازبینی بدترین مرگ در آن باشد. نمایش، نمایشی که مدت ها بعد از این واقعیت احساس کردیم. درست است، ما در مورد جو هارول، شکارچی ته قنداق تفنگ آلونا تال صحبت می کنیم که در فصل ۵ در راه کشتن شیطان از دست دادیم.

 

Jo Harvelle به سرعت تبدیل به یک طرفدار “ماوراء طبیعی” مورد علاقه شد

جو برای اولین بار در “Everybody Loves A Clown” (فصل ۲، قسمت ۲) ظاهر شد، بخشی از تلاش نویسندگان برای گسترش جهان و افسانه Supernatural Beyond یک نمایش ترسناک هفتگی با محوریت دو برادر بود که به دنبال انتقام از شیطانی بود که آنها را کشت. مادر. این شامل معرفی Harvelle’s Roadhouse، مکانی برای تجمع شکارچیان و راهی برای سم و دین برای ملاقات و تعامل با دیگران مانند آنها بود. جدا از پدر جانشینشان، بابی سینگر (جیم بیور)، وینچسترها در فصل های اولیه سریال با شکارچیان دیگر خوب بازی نمی کردند، اما جو همیشه یک استثنا بود.

جو، اگرچه کمی از سم و دین کوچکتر بود، اما حاضر بود هر کاری که لازم بود انجام دهد تا در جای پای پدرش قدم بگذارد. جای تعجب نیست که او و دین آنقدر خوب به آن ضربه زدند. پدر جو سال‌ها قبل در شکار جان وینچستر (جفری دین مورگان) جان باخت و باعث شد که الن (سامانتا فریس) مادر جو از این ایده که جو مانند پدرش بزرگ شود منصرف شود. اما به شیوه واقعی ماوراء طبیعی، این مانع از پیشخدمت تبدیل به شکارچی نشد که مسیر خودش را بپیماید. پس از یک شکار با سم و دین در «بدون خروج» (فصل ۲، قسمت ۶) به جنوب رفت، جو کشتی را رها کرد تا به تنهایی برود و آن را بسازد، ظاهراً دیگر هرگز دیده نمی‌شود (اما نه قبل از نمایش سم جن زده. بالا می رود و تقریباً اول او را می کشد). وینچسترها تا چند سال بعد جو را ندیدند، عمدتاً به این دلیل که طرفداران سریال از ابتدا با این شخصیت خصمانه بود.

 

زمانی که سوپرنچرال برای اولین بار شروع شد، این قانون ناگفته در میان طرفداران وجود داشت که وینچسترها نمی توانستند با کسی پایان دهند. بنابراین، زمانی که سم و دین در سرتاسر نمایش علایق عاشقانه داشتند، گفتند که شخصیت‌ها باید یا در نهایت شش فوت پایین‌تر می‌مانند یا خطر حذف شدن از نمایش را دارند. در مورد جو، او بیشترین ضربه را از هر دو گزینه دریافت کرد. او اصلاً در فصل ۳ یا ۴ ظاهر نشد، حتی پس از اینکه شیاطین هاروهوس را در قسمت پایانی فصل ۲ به آتش کشیدند. تا زمانی که «خدای خوب، همه» (فصل ۵، قسمت ۲) دوباره جو و الن ظاهر شدند. و تا این زمان، جو بیش از حد خود را به عنوان یک شکار ثابت کرده بود. بنابراین، هنگامی که مرگ او فقط چند قسمت بعد اتفاق افتاد، طرفداران به طور قابل درک ناراحت شدند، با توجه به اینکه شخصیت در غیاب او چقدر رشد کرده بود.

 

«فوق طبیعی» هرگز اجازه ندهید دین و جو رشد کنند

آنچه در مورد چگونگی مرگ جو به خصوص غم انگیز است این است که او و دین ممکن است دیشب پرشوری را با هم داشته باشند اگر هر دو قبل از ساعت یازدهم در مورد احساسات خود صادق بودند. اگر کسی در سوپرنچرال وجود داشته باشد که دین واقعاً او را دوست داشته باشد – به غیر از شاید لیزا بریدن (سیندی سمپسون) که بعداً بین فصل‌های ۵ و ۶ با او ملاقات می‌کرد – آن جانا بث هارول بود. از لحظه ای که دین و جو ملاقات کردند، شیمی واضحی وجود داشت، و نه فقط بین شخصیت ها. جنسن آکلز و آلونا تال در هر صحنه به طرز ماهرانه‌ای با یکدیگر بازی می‌کردند و بیش از میزان تنش جنسی که تلویزیون شبکه معمولاً اجازه می‌دهد را ایجاد می‌کرد. جادویی بود، و اگر سریال در فصل سوم به مسیر دیگری می رفت، ممکن بود چیزی در آنجا وجود داشته باشد.

 

اما، جو و دین هرگز نتوانستند به چیزی بیشتر تبدیل شوند. پس از چهار اپیزود در فصل دوم سوپرنچرال، این دو با بهترین شرایط از هم جدا شدند. به همین ترتیب، ملاقات مجدد کوتاه آنها در “Born Under A Bad Sign” (فصل ۲، اپیزود ۱۴) بسیار ضعیف بود و تقریباً هیچ تعاملی بین آنها وجود نداشت. این دو هرگز نمی توانستند کاملاً استراحت کنند، و با معامله شیطانی دین در پایان فصل (و مرگ بعدی او در فصل ۳)، شما فکر می کنید که او قبل از اینکه خودش توسط سگ های جهنمی خورده شود، برای درست کردن اوضاع مبارزه می کرد. متأسفانه، اعتصاب نویسنده ۲۰۰۷-۰۸ احتمالاً با غیبت جو ارتباط داشت، اگرچه هیچ بهانه ای برای عدم بازگشت او به فصل ۴ وجود ندارد.

 

دو قسمت آنها در فصل ۵ با هم فقط به ما یادآوری می کنند که چه چیزی می توانست باشد، و اگرچه جو احساس می کند زنی متفاوت و بالغ تر از جایی است که در فصل ۲ او را رها کردیم، احساسات او نسبت به دین ثابت می ماند. دین و جو به عنوان شکارچیانی فداکار بدون هیچ تردیدی در مورد “زندگی” و هیچ تمایل خاصی برای ترک آن، می توانستند بزرگترین زوج قدرت جهان ماوراء طبیعی باشند. ما از قسمت های دیگر (و همچنین اسپین آف The Winchesters) می دانیم که یک جفت رمانتیک می توانند شکارچیان عالی با هم باشند. دین و جو هیچ تفاوتی با هم نداشتند. در واقع، آنها ممکن است بهترین های دسته باشند.

 

بازگشت “ماوراء طبیعی” جو یک برش مجدد خیلی کوتاه بود

چند فصل بعد، پس از اینکه جو به طور موقت در “قلب من ادامه خواهد داد” (فصل ۶، قسمت ۱۷) از صحنه مرده زنده شد، جو به طور رسمی توسط خدای بت پرست اوزیریس (فاران طاهر) پس از قرار گرفتن دین بازگردانده شد. در حال محاکمه به دلیل جنایاتش علیه خودش. «دفاع از زندگی خود» (فصل ۷، قسمت ۴) می بیند که روح جو برای اجرای «عدالت» علیه دین پس از غرق شدن خود در گناه استفاده می شود. جو از اعمال خود ابراز پشیمانی می کند، اما از آنجایی که او تحت کنترل است، هیچ کاری نمی تواند انجام دهد تا جلوی آن را بگیرد. خوشبختانه، سم به موقع دین را نجات می‌دهد و جو یک بار دیگر در زندگی پس از مرگ ناپدید می‌شود، اما نه قبل از اینکه با حسرت به دین نگاه کند، احتمالاً تصور می‌کند چه چیزی بین آنها وجود دارد.

و این تمام چیزی است که از جو در سوپرنچرال بدست می آوریم. این شخصیت هرگز دوباره برگردانده نمی‌شود، و هرگز از او خارج از کلیپ نمایشی که بعد از قسمت ماقبل آخر سریال در فصل ۱۵ دنبال می‌شود، نام برده نمی‌شود و به عنوان رسمی نزدیک به اسطوره‌شناسی سریال عمل می‌کند. حقیقت این است که جو سزاوار خیلی بهتر از چیزی بود که به دست آورده بود، و حداقل باید در بیش از یک مورد بزرگ می شد. اما، با دانستن وضعیت وینچسترها، و اینکه آنها همه چیز را نزدیک سینه خود نگه می دارند، شاید تعجب آور نباشد که جو به ندرت در نیمه پشتی سریال مطرح می شود. اگرچه، با همه جهان‌ها و جدول‌های زمانی متناوب (بدون ذکر سفر به زندگی پس از مرگ و رستاخیزهای دیگر) که رخ داده است، فکر می‌کنید که آنها راه بهتری برای بازگرداندن او برای بیشتر پیدا کرده‌اند.

 

فینال سری سوپرنچرال قرار بود متفاوت باشد

با این حال، یک موقعیت بود که جو می توانست برای آخرین بار ظاهر شود. در پایان سری Supernatural، دین پس از مرگش به بهشت می‌رسد و بابی در نسخه‌ای بهشتی از هارولز رودهاوس از او استقبال می‌کند. البته، اگر Roadhouse در اینجا وجود داشته باشد، به احتمال زیاد جو راه خود را در این قسمت ها نیز طی کرده است. در واقع، به گفته اندرو داب، یکی از مجریان برنامه، برنامه این بود که تعداد زیادی از شخصیت های سوپرنچرال برگردند و در زندگی پس از مرگ به دین، و بعداً به سم، همگی با آهنگ “Carry On Wayward Son” کانزاس سلام کنند.

«[ما به چیزی رسیدیم که شبیه به نسخه‌ای مناسب از بهشت سم و دین بود: همه افرادی که پسرها در طول مسیر ملاقات کرده بودند (یا حداقل، آن‌هایی که می‌توانستیم متقاعد کنیم به ونکوور پرواز کنند) در یک مکان دیگر جمع شدند. داب پس از این واقعیت به Entertainment Weekly گفت -roadhouse ساخته شد. به‌طور غم‌انگیزی، همه‌گیری کووید-۱۹ این برنامه‌ها را خفه کرد و هر امیدی که ممکن بود به دیدار دین و جو در ابدیت داشته باشیم، از بین رفت. و همانطور که مشخص است، طرفداران تنها نبودند که امیدوار بودند جو هارول برگردد.

 

قبل از فصل آخر سوپرنچرال، آلونا تال علاقه خود را برای بازگشت به عنوان جو، شخصیتی که واقعاً به او اهمیت می داد، ابراز کرد. تال در سال ۲۰۱۹ به MEA Worldwide توضیح داد: “من فکر می کنم پسرها به اندازه کافی غذا خورده اند و به آنها تبریک می گویم که اکنون تصمیم به پایان دادن به آن گرفتند. فقط آرزو می کنم که با بازگرداندن من به آن پایان دهند.” با توجه به این واقعیت که Roadhouse بازسازی شده هنوز در قسمت پایانی سریال، با علامت تجاری بار میمون اصلی، مورد تمسخر قرار گرفت، شکی نیست که جو در دهه پس از مرگ نابهنگام خود آرامش پیدا کرد. چه کسی می داند، شاید هنوز امیدی وجود داشته باشد که جو و دین بتوانند آن را به نتیجه برسانند. اگر سریال برای نمایش بیشتر بازگردد، مطمئناً او در صدر فهرست شخصیت‌هایی است که دوست داریم ببینیم از مرگ باز می‌گردند. یا، حداقل، در صلح در ابدیت. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.