تاریخ انتشار : شنبه 11 تیر 1401 - 18:37
57 بازدید
کد خبر : 199165

دانلود زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 سامرات پریثویراج یک فیلم اکشن و درام تاریخی هندی زبان هندی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی چاندراپراکاش دوویدی و محصول یاش راج فیلمز است. این فیلم بر اساس Prithviraj Raso، شعر حماسی به زبان براج در مورد زندگی Prithviraj Chauhan، پادشاهی از سلسله Chahamana ساخته شده است. آکشی کومار

دانلود زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 سامرات پریثویراج یک فیلم اکشن و درام تاریخی هندی زبان هندی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی چاندراپراکاش دوویدی و محصول یاش راج فیلمز است. این فیلم بر اساس Prithviraj Raso، شعر حماسی به زبان براج در مورد زندگی Prithviraj Chauhan، پادشاهی از سلسله Chahamana ساخته شده است. آکشی کومار در نقش پریثویراج چاوهان حضور دارد، در حالی که منوشی چیلار اولین فیلم هندی خود را با بازی در نقش سانیوگیتا انجام می دهد. در این فیلم همچنین سانجی دات، سونو سود، ماناو ویج، آشوتوش رانا و ساکشی تانوار در نقش های محوری دیگری بازی می کنند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 پوستر حرکتی رسمی این فیلم توسط یاش راج فیلمز در ۹ سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر شد و اکران آن را در سینماها در دیوالی ۲۰۲۰ نشان داد. عکاسی اصلی در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ در جیپور آغاز شد، اما در مارس ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری COVID-19 در هند به حالت تعلیق درآمد و به دلیل آن فیلم برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. فیلمبرداری فیلم در اکتبر ۲۰۲۰ در استودیو YRF از سر گرفته شد. این فیلم با عنوان اصلی Prithviraj، پس از یک دعوای قضایی یک هفته قبل از اکران برنامه ریزی شده آن، به Samrat Prithviraj تغییر نام داد. این فیلم در ۳ ژوئن ۲۰۲۲ اکران شد.

این فیلم با واکنش های متفاوتی از سوی منتقدان مواجه شد. این بودجه با بودجه گزارش شده بین ۱۵۰ کرور روپیه (۲۰ میلیون دلار آمریکا) تا ۳۰۰ کرور روپیه (۳۹ میلیون دلار آمریکا) ساخته شد و تا ۱۶ ژوئن ۲۰۲۲ مجموعه ناخالص ۸۴.۸۶ کرور روپیه (۱۱ میلیون دلار آمریکا) را جمع آوری کرد. درآمد از روزهای اولیه انتظارات را برآورده نکرد. این، به دنبال لغو نمایش ها به دلیل اشغال صفر، منجر به یک فاجعه بزرگ باکس آفیس شد.

در سال ۱۱۹۲ پس از میلاد در غزنی، افغانستان پریثویرج توسط محمد غوری دستگیر شد و او را مجبور کرد تا با سه شیر بجنگد. پریثویراج نابینا می تواند همه آنها را بکشد اما به دلیل ضعف غش می کند.

سپس داستان به چند سال قبل در کاناوج برمی گردد، جایی که شاهزاده خانم سانیوگیتا، دختر جایچاند عاشق پریثویراج چاوهان است که بر اجمر حکومت می کند. در اجمر، میرحسین که برادر غوری است، به پریثویرج نزدیک می شود. غوری و حسین برادر بودند، اما اختلافی بین آنها رخ داد زیرا حسین با چیترالخا، یک رقصنده در پادشاهی غوری، دوید، زیرا هر دو یکدیگر را دوست داشتند. پریثویراج به حسین اطمینان می دهد که به او کمک خواهد کرد و او را به پادشاهی خود می برد. این عمل غوری را عصبانی می کند و او تصمیم می گیرد در صورتی که پریثویراج حسین را نزد او بازنگرداند به اجمر حمله کند. غوری قطب الدین ایبک را به اجمر می فرستد. پریتویراج تقاضای غوری را رد می کند. همانطور که ایبک به او هشدار می دهد، پریثویراج تقاضای جنگ را می پذیرد. این منجر به نبرد اول تاراین می شود که در آن پریتویراج به همراه کاکا کانها، چاند بردای و افرادش می توانند ارتش غوری را شکست دهند، اما میرحسین در این نبرد کشته می شود. در همین حال، غوری توسط پریثویراج دستگیر می شود، اما پس از چند روز آزاد می شود.

Prithviraj Chauhan به عنوان حاکم دهلی انتخاب شد. این باعث عصبانیت جیاچند می شود. او هشدار می دهد که عواقب این اقدام خوب نخواهد بود. جایچاند تصمیم می گیرد برای افزایش امپراتوری خود یک سوایاموارا برای سانیوگیتا و راجاسویا یاگیا ترتیب دهد. او همچنین دعوت‌نامه‌ای را برای پریتویراج ارسال می‌کند و از ۵۰ درصد کنترل دهلی می‌خواهد که پریثویراج آن را رد می‌کند. جایاچاند تصمیم می گیرد مجسمه ای از پریثویراج در درگاه امپراتوری خود بسازد، زیرا او دعوت را رد کرده بود و طبق آداب و رسوم اگر کسی دعوت را رد کرد، مجسمه می تواند جایگاه آن شخص را پر کند. با شروع سوایاموارا، سانیوگیتا تصمیم می گیرد وارمالا را روی مجسمه پریثویراج بگذارد. این باعث عصبانیت جیاچند می شود. او تصمیم می گیرد دخترش را تنبیه کند، اما به زودی پریثویراج با ارتشش نزدیک می شود و سانیوگیتا را همانطور که پریثویراج را به عنوان شوهرش انتخاب کرده بود، می گیرد. یک Jayachand خشمگین تصمیم می گیرد به Prithviraj حمله کند اما توسط مشاورانش متوقف می شود. به زودی پریثویراج و سانیوگیتا طبق مراسم ازدواج می کنند. پس از چند روز، Jayachand ارتش خود را برای حمله به قلعه های دیگر تحت Prithviraj می فرستد. به زودی ارتش او قلعه گاودپور را تصرف می کند. در حالی که پریثویراج، سانیوگیتا، چاند بردای و دیگران بیرون هستند، کاکا کانها به همراه ارتش پریثویراج تصمیم می گیرند قلعه گاودپور را بازپس بگیرند. آنها در بازپس گیری قلعه موفق هستند، اما کاکا کانها و بسیاری دیگر از مردان چاوهان در نبرد کشته می شوند. پریثویراج تصمیم می گیرد به جایچند حمله کند، اما به زودی تصمیم خود را تغییر می دهد، زیرا آخرین آرزوی کاکا کانها برای پریثویراج این بود که جایاچند را ببخشد. بعداً، پریثویراج تصمیم می گیرد که موقعیت برابر را به سانیوگیتا در داربار خود بدهد. این تصمیم با مخالفت سایر اعضای دربار مواجه می شود، اما به زودی پریثویراج موفق می شود با گفتن اهمیت زنان در جامعه، تایید آنها را جلب کند.

جایچند تصمیم می گیرد از طریق یک تاجر با محمد غوری تماس بگیرد و از او می خواهد پریتویراج را تصرف کند. در عوض، او هر چیزی را که غوری بخواهد تحویل خواهد داد. غوری ایبک را به دهلی می فرستد. آیبک از پریثویراج می خواهد که تحت حکومت غوری کار کند وگرنه باید برای جنگ دیگری آماده شود. پریتویراج پیشنهاد جنگ با غوری را می پذیرد. نتیجه آن نبرد دوم تراین است. با ادامه نبرد، ارتش غوری کاهش می یابد. سپس غوری تصمیم می گیرد در طول شب که ارتشش در خواب است به پریتویراج حمله کند. ارتش غوری در شکست دادن ارتش پریثویراج موفق شد و پریثویراج را تصرف کرد و او را به غزنی بازگرداند. با نزدیک شدن ارتش غوری به دهلی، سانیوگیتا و سایر زنان راجپوت جوهار (خودکشی دسته جمعی با آتش زدن) انجام می دهند. غوری از دادن پریثویراج به جایچاند امتناع می ورزد و بدین ترتیب او را به خاطر از دست دادن آجمر و دخترش در درد و هیبت فرو می برد.

زیرنویس فیلم Samrat Prithviraj 2022 - بلو سابتایتل

زیرنویس Samrat Prithviraj 2022 دهلی اکنون توسط مردان غوری اداره می شود. همانطور که پریثویراج توسط غوری دستگیر شد، غوری از افراد خود می خواهد که چشمان پریثویراج را بردارند و بدین ترتیب او را نابینا می کنند. پریتویراج مجبور می شود با شیرها بجنگد، اما به زودی آنها را شکست می دهد. او سپس از غوری می‌خواهد که اگر کسی می‌خواهد به او حمله کند، ابتدا نام او را برای حمله صدا بزند و چند بردای باید اجازه داشته باشد که از طریق کلمات و شعرهایش به او کمک کند. به زودی پریثویراج غش می کند. روز بعد به پریثویراج نابینا ۷ فرصت داده می شود تا جان خود را همراه با ارتشش نجات دهد. مردان غوری به این نتیجه می رسند که به پریثویراج ۷ تیر همراه با کمان داده می شود و اگر بتواند یک مرد از گروه ۷ را بکشد، آزاد خواهد شد. پریثویراج این پیشنهاد را رد می کند و از غوری می خواهد که فقط یک فرصت به او داده شود، با یک تیر و خود غوری باید رو در رو شود تا او را بکشد. غوری این شرط را می پذیرد و در میدان جنگ با پریثویراج روبرو می شود. با نزدیک شدن غوری به پریثویراج، چاند بردای شعری را برای پریثویراج می خواند. با الهام از شعر پریثویراج، تیری به گردن محمد غوری می زند و فوراً او را می کشد. چاند بردای به پریثویراج می‌پرد تا او را در آغوش بگیرد، اما هر دو با تیرهای شلیک شده توسط مردان غوری کشته می‌شوند. مردان Prithviraj طبق شرایط از زندان آزاد می شوند. مردان Prithviraj اجساد مرده Chauhan و Bardai را برای انجام مراسم پایانی می برند.

این فیلم با یادداشتی به پایان می رسد که به اطلاع می رساند پریثویراج چاوهان آخرین فرمانروای هندو دهلی قبل از فتح اسلام بر هندوستان بود. با استقلال هند در سال ۱۹۴۷، مرگ پریثویراج چاوهان از طریق آزادی توجیه شد.

Samrat Prithviraj اساساً بر اساس Prithviraj Raso، یک شعر حماسی به زبان براج در مورد زندگی Prithviraj Chauhan، پادشاهی از سلسله Chahamana است. چاندراپراکاش دوویدی فیلمنامه Prithviraj را در سال ۲۰۱۰ تکمیل کرده بود،  و اولین انتخاب او برای نقش Prithviraj Sunny Deol بود، با آیشواریا رای در نقش Sanyogita. او پروژه را ترک کرد و تقریباً به حالت تعلیق درآمد، اما دوویدی می‌خواست همچنان پریثویراج را بسازد و پس از سال‌ها تلاش برای یافتن تهیه‌کننده‌ای برای او، یاش راج فیلمز پیشنهاد تولید فیلم را در سال ۲۰۱۸ داد و به این ترتیب فیلم دوباره احیا شد.

در مارس ۲۰۱۹، آکشی کومار تأیید کرد که برای بازی در نقش پریثویراج متقاعد شده است. اعلام رسمی فیلم در ۵۲ سالگی کومار (۹ سپتامبر ۲۰۱۹)، با پوستر حرکتی منتشر شده در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

پیش از اعلام این فیلم در رسانه ها شایعه شده بود که سانجی دات در فیلمی با آکشی کومار حضور خواهد داشت. در سپتامبر ۲۰۱۹، پس از اعلام فیلم، دات تایید کرد که به Prithviraj خواهد پیوست. ماناو ویج برای نقش محمد غوری انتخاب شده است. در نوامبر ۲۰۱۹، منوشی چیلار برای بازی در نقش سانیوگیتا، مورد علاقه پریثویراج، تایید شد که اولین بازی خود در بالیوود را انجام داد و جایگزین رای شد. همچنین لالیت تیواری، آجوی چاکرابورتی و گوویند پاندی در نقش‌های فرعی بازی می‌کنند.

عکاسی اصلی در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ با یک مراسم پوجا در Jamwaramgarh، جیپور، راجستان آغاز شد و یک آهنگ در ژانویه ۲۰۲۰ فیلمبرداری شد، اما فیلمبرداری در مارس ۲۰۲۰ به دلیل قرنطینه ویروس کرونا در هند به دستور دولت هند متوقف شد. به همه گیری کووید-۱۹.

پیش از فصل باران های موسمی ۲۰۲۰، در می ۲۰۲۰، مجموعه های ایجاد شده در راجستان حذف شدند زیرا هزینه نگهداری آنها در طول قرنطینه ویروس کرونا بسیار بالا بود. در حالی که انتظار نمی‌رفت فیلم‌برداری قبل از فصل باران‌های موسمی انجام شود، دو دکور ساخته شده در دهیسار – یکی از یک کاخ و دیگری عرصه‌ای که برای یک سکانس اکشن ساخته شده بود – از بین رفت. در عوض، تصمیم گرفته شد که یک مجموعه داخلی برای از سرگیری فیلمبرداری راه اندازی شود.

پس از ۶ ماه، فیلمبرداری در استودیو YRF در اکتبر ۲۰۲۰ از سر گرفته شد. کومار در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ در مجموعه‌ها دیده شد، در حالی که سود و چیلار نیز بخشی از این برنامه بودند. فیلمبرداری در فوریه ۲۰۲۱ به پایان رسید.

سایت های خبری مختلف بودجه متفاوتی را با ارزش های بین ۱۵۰ کرور روپیه (۲۰ میلیون دلار آمریکا)  تا ۳۰۰ کرور روپیه (۳۹ میلیون دلار آمریکا) گزارش کرده اند.

زیرنویس Samrat Prithviraj 2022 - بلو سابتایتل

هیئت سانسور هند به فیلم گواهینامه U/A داد. فیلم‌های دارای گواهینامه U/A حاوی مضامین متوسط ​​بزرگسالان هستند که ماهیت قوی ندارند و می‌توانند توسط کودک زیر ۱۲ سال تحت راهنمایی والدین تماشا کنند. هیئت سانسور پنج کاهش و تعدیل خواست. کمیته بررسی فیلم از یک سلب مسئولیت خواست تا روشن شود که افراد مرتبط با فیلم از جوهر (جوهر)، ساتی یا هر فعالیت مشابه دیگری حمایت یا تبلیغ نکرده اند. برخی از کلمات در دیالوگ ها تغییر کرد. کلمه هندی حران (ترجمه: ربودن) با waran (انتخاب) جایگزین شد. نانا با مریم گلی; کبزا (اشغال) با همله (حمله); و آنتیم (آخرین) با ماهان (بزرگ).

در فوریه ۲۰۲۲، دادگاه عالی دهلی یک دعوی حقوقی منافع عمومی (PIL) را که توسط رشتریا پرواسی پریشاد مطرح شده بود، پس از درخواست خواهان برای انصراف، رد کرد. درخواست کننده به دنبال تغییر نام فیلم از Prithviraj به امپراتور بزرگ Prithviraj Chauhan بود، و ادعا کرد که استفاده از نام Prithviraj Chauhan بدون پیشوند بی احترامی است.

در مارس ۲۰۲۲، سازمان کارنی سنا شروع به اعتراض علیه فیلم کرد و از سازندگان اطمینان خواست که این فیلم حقایق تاریخی را دستکاری نکند. در ۲۷ مه ۲۰۲۲، به دلیل PIL صادر شده توسط Karni Sena، عنوان فیلم از Prithviraj به Samrat Prithviraj تغییر یافت.

گورجار ساماج سرو سنگتان سابها اکتا سامانیا سامیتی، یک سازمان گورجاری، از سازندگان فیلم در دادگاه عالی دهلی شکایت کرد و ادعا کرد که این فیلم پریثویراج را به عنوان پادشاه راجپوت نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که او بیشتر یک پادشاه گورجار است. درخواست کنندگان گفتند که این فیلم بر اساس Prithviraj Raso است که چاوهان را یک پادشاه گورجار می داند. درخواست‌کنندگان همچنین مقاله ویکی‌پدیا درباره این فیلم را به عنوان مدرک ارائه کردند.  آنها ادعا کردند که نمایش پریثویراج به عنوان یک راجپوت به احساسات جامعه گورجار آسیب می رساند. سازندگان فیلم پاسخ دادند که فیلم بی طرف است و چاوهان را به عنوان یک گورجار یا یک راجپوت نشان نمی دهد. اما او را به عنوان یک جنگجو و پادشاه هندی نشان می دهد. درخواست کنندگان اظهار داشتند که اگر فیلم بی طرف باشد، شکایت آنها برطرف شد. دادگاه گفت که سازندگان فیلم به اظهارات خود در دادگاه متعهد بودند و سپس از دادخواست منصرف شدند.

این فیلم قبلاً برای اکران در سینما در ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰، مصادف با دیوالی اعلام شده بود. با این حال، به دلیل توقف تولید بین مارس تا اکتبر ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری COVID-19 به تعویق افتاد. این فیلم قرار بود در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ به صورت دو بعدی[۳۸] و IMAX[a] در سینماها اکران شود، اما به دلیل گسترش نوع Omicron به تعویق افتاد. سرانجام، فیلم در ۳ ژوئن ۲۰۲۲ به زبان هندی و نسخه‌های دوبله شده از زبان‌های تامیل و تلوگو به نمایش درآمد.

Samrat Prithviraj در ۵۰۰۰ سینما در سراسر جهان اکران شد. این فیلم ۱۰.۷ کرور (۱.۴ میلیون دلار آمریکا) در باکس آفیس داخلی در روز افتتاحیه به دست آورد. این درآمد کمتر از درآمد مورد انتظار ۱۵ کرور روپیه (۲.۰ میلیون دلار آمریکا) برای روز اول بود. انتظار می رفت که آخر هفته افتتاحیه درآمد را بازیابی کند. با این حال، با درآمد ۱۲.۶ کرور روپیه (۱.۷ میلیون دلار آمریکا) و ۱۶.۱ کرور روپیه (۲.۱ میلیون دلار آمریکا) در روزهای شنبه و یکشنبه کمتر از انتظار بود.

این فیلم با رقابت سنگینی از Bhool Bhulaiyaa 2 مواجه شد. روز دوشنبه، چهارمین روز پس از اکران فیلم، درآمدها به حدود ۵ کرور روپیه (۶۶۰۰۰۰ دلار آمریکا) کاهش یافته است که کمتر از ۵۰ درصد در مقایسه با روز افتتاحیه است. برنامه های صبحگاهی فیلم به دلیل اشغال صفر در سالن ها لغو شد. نمایش هایی که لغو نشدند تک رقمی بودند. ایندیان اکسپرس گزارش کرد که این فیلم روندی نزولی داشته و به یک شکست تبدیل شده است.[۱۰] کاهش و لغو نمایش ها به دلیل فراوانی صفحه نمایش ها بود که اشغال را مجبور به کم بودن می کرد.

از ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲، این فیلم ۸۰.۷۱ کرور روپیه (۱۱ میلیون دلار آمریکا) در هند و ۶.۲۹ کرور (۸۳۰۰۰۰ دلار آمریکا) در خارج از کشور، برای کلکسیون ناخالص جهانی ۸۷.۰ کرور روپیه (۵ میلیون دلار آمریکا) فروخت.

پس از اجرای ضعیف در سینماها، شرکت تولید YRF برنامه ریزی کرد تا بخشی از هزینه تولید را با انتشار زودهنگام فیلم در سرویس رسانه ای بیش از حد (OTT) جبران کند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.