تاریخ انتشار : سه شنبه 30 فروردین 1401 - 11:37
54 بازدید
کد خبر : 196900

دانلود زیرنویس فیلم The Northman 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Northman 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Northman 2022 مرد شمالی  یک فیلم اکشن تاریخی حماسی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی رابرت اگرز و نویسندگی مشترک Eggers و Sjón است. بر اساس افسانه املث، در این فیلم الکساندر اسکارسگارد، نیکول کیدمن، کلس بنگ، آنیا تیلور جوی، اتان هاوک، بیورک و ویلم دافو ایفای نقش می‌کنند. فیلمبرداری از

دانلود زیرنویس فیلم The Northman 2022 مرد شمالی  یک فیلم اکشن تاریخی حماسی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی رابرت اگرز و نویسندگی مشترک Eggers و Sjón است. بر اساس افسانه املث، در این فیلم الکساندر اسکارسگارد، نیکول کیدمن، کلس بنگ، آنیا تیلور جوی، اتان هاوک، بیورک و ویلم دافو ایفای نقش می‌کنند. فیلمبرداری از آگوست تا دسامبر ۲۰۲۰ در مکان هایی در سراسر ایرلند انجام شد.

The Northman اولین نمایش جهانی خود را در استکهلم در سینما ریگولتو در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۲ انجام داد. اکران در سینماها در برخی کشورها در ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ آغاز شد و قرار است در ۲۲ آوریل در ایالات متحده اکران شود. این فیلم در مجموع فروش داشته است. ۳.۴ میلیون دلار در سرتاسر جهان دریافت کرد و تحسین منتقدان را دریافت کرد، با تحسین خاص کارگردانی، ارزش‌های تولید، فضا و بازی بازیگران.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/the-northman-2022/

THE NORTHMAN - Official Trailer - Only In Theaters April 22 - YouTube

زیرنویس فیلم The Northman 2022 در سال ۸۹۵، شاه Aurvandill War-Raven از فتوحات خود در خارج از کشور به پادشاهی خود در سواحل ایرلند بازگشت و با همسرش ملکه گودرون، و پسر و وارثش، شاهزاده آملث، دوباره متحد شد. پادشاه به زودی با برادرش، Fjölnir دیدار می کند. اورواندیل پس از بازگشت مجروح از نبرد، تصمیم می گیرد مسئولیت های خود را به آملث بسپارد. این دو بعداً در یک مراسم معنوی نورس شرکت می کنند که توسط جادوگری به نام هایمیر نظارت می شود که در آن آملث نذر خود را می گیرد.

صبح روز بعد، فولنیر و افرادش از راه می رسند و با اعدام شاه و تصرف پادشاهی او به همراه ملکه گودرون به پادشاه خیانت می کنند. آملث با مشاهده این خیانت با قایق فرار می کند و قول می دهد روزی انتقام پدرش را بگیرد، مادرش را نجات دهد و عمویش فولنیر را بکشد. چندین سال بعد، آملث بالغ اکنون بخشی از یک گروه ترکان و مغولان وایکینگ است که در سراسر اروپای شرقی شهرک های غارتگر را انجام می دهند.

پس از یک نبرد، آملث با یک سِیرِس روبرو می‌شود، که سلسله خونی سلطنتی آملث را می‌شناسد و پیش‌بینی می‌کند که به زودی فرصت انتقام گرفتن از فیولنیر را خواهد داشت. آملث گروه ترکان و مغولان را ترک می کند و خود را به صورت قاچاق وارد کشتی برده ای می کند که به سمت ایسلند می رود. در کشتی، او با برده ای به نام اولگا روبرو می شود که ادعا می کند او یک جادوگر است. در بدو ورود، آملث و بقیه بردگان به روستای فولنیر برده می‌شوند، جایی که مشخص می‌شود که فولنیر و ملکه گودرون، اکنون همسرش، به نوبه خود پسری به نام گونار برای او به دنیا آورده‌اند.

آملث، اولگا و بقیه بردگان مجبور به کار سخت می شوند. یک شب، آملث به صورت مخفیانه از دهکده خارج می شود و با جادوگر دیگری روبرو می شود که گفتگوی معنوی بین املت و هیمیر متوفی را تسهیل می کند. سپس او از یک شمشیر افسانه ای و مکان آن به آملث می گوید که بعداً آملث به آن دست یافت. یک روز بعد، آملث برای شرکت در یک رویداد ورزشی قدیمی نوردیک انتخاب می شود. این رویداد خشونت آمیز می شود و آملث پسر فیولنیر گونار را نجات می دهد.

در طول یک شب جشن، آملث و اولگا دوباره متحد می شوند و با هم می خوابند. آنها عهد می بندند که برای غلبه بر Fjölnir و مردانش با هم کار کنند. در طول شب‌های بعد، آملث چندین نفر از مردان فیولنیر، از جمله یکی دیگر از پسران فیولنیر، توریر را می‌کشد. او همچنین با مادرش، ملکه گودرون، روبرو می‌شود که فاش می‌کند که او در ابتدا خودش به بردگی برده شده است و تولد آملث نتیجه تجاوز جنسی بوده است. او سپس سعی می‌کند پسرش را اغوا کند و همچنین فاش می‌کند که دستور او به فیولنیر بوده است که اروندیل و آملث را بکشد، و او فولنیر و پسر جدیدش گونار را ترجیح می‌دهد.

The Northman (2022) - IMDb

زیرنویس The Northman 2022 در تلاش برای کشف اینکه چه کسی مردانش را می کشد، فولنیر تهدید به کشتن اولگا می کند و در نتیجه آملث خود را به عنوان مسئول نشان می دهد. پس از یک ضرب و شتم شدید، آملث توسط دسته ای از کلاغ ها از بند خود رها می شود. اولگا به زودی املت را از دهکده نجات می دهد و آن دو فرار می کنند.

پس از ترک ایسلند با قایق، آملث متوجه می شود که اولگا دوقلو باردار است و او از همان تبار سلطنتی او سرچشمه می گیرد. بر خلاف میل اولگا، آملث به قایق دستور می دهد تا به سواحل امن تر برود در حالی که او به ایسلند باز می گردد تا انتقام خود را از Fjölnir تمام کند.

در بازگشت به دهکده، املث توسط ملکه گودرون و گونار مورد حمله قرار می گیرد. آملث از خود دفاع می کند اما در نتیجه هر دو را می کشد و به شدت مجروح می شود. Fjölnir اجساد را کشف می کند و ترتیب ملاقات آملث را در دروازه هل – یک آتشفشان فعال نزدیک – می دهد تا درگیری آنها را از طریق Holmgang حل کند. در آتشفشان، آملث و فیولنیر درگیر شمشیربازی شدیدی می‌شوند که در نهایت منجر به مرگ هر دوی آنها می‌شود – آملث به قلبش ضربه می‌زند و فولنیر سر بریده می‌شود. در حالی که او در حال مرگ است و شروع به صعود به والهالا می کند، آملث در آینده چشم اندازی از اولگا دارد که فرزندان دوقلو خود را در آغوش می گیرد.

اسکارسگارد از سال ۲۰۱۱ در تلاش بود تا فیلمی با موضوع وایکینگ بسازد، زمانی که به یک فیلم برادران وارنر با عنوان کاری The Vanguard پیوست. در نهایت او Eggers را ملاقات کرد تا در مورد پروژه بالقوه دیگری بحث کند، اما بحث به سرعت به عصر وایکینگ ها تبدیل شد. در اکتبر ۲۰۱۹، اعلام شد که رابرت اگرز یک حماسه انتقام جویی وایکینگ ها را کارگردانی خواهد کرد، که او همچنین با Sjón می نویسد. نیکول کیدمن، الکساندر اسکارسگارد، آنیا تیلور جوی، بیل اسکارسگارد (برادر الکساندر)، و ویلم دافو در حال مذاکره برای پیوستن به فیلم بودند. همه آنها در دسامبر، همراه با اضافه شدن Claes Bang به بازیگران تایید می شوند. این فیلم به طور رسمی در دسامبر ۲۰۱۹ آماده می شد و فیلمبرداری آن در بلفاست در سال ۲۰۲۰ آغاز می شد. در آگوست ۲۰۲۰، بیورک، همراه با دخترش اسادورا “دوآ” بارنی، کیت دیکی و اتان هاوک به بازیگران فیلم پیوستند، با فوکوس فیچرز که در آمریکای شمالی توزیع می‌شود، و یونیورسال پیکچرز در سطح بین‌المللی توزیع می‌شود. در سپتامبر ۲۰۲۰، بیل اسکارسگارد اعلام کرد که به دلیل درگیری های برنامه ریزی از حضور در فیلم انصراف داده است. او بعداً با گوستاو لیند جایگزین شد.

عکاسی اصلی قرار بود در مارس ۲۰۲۰ شروع شود، اما به دلیل همه‌گیری COVID-19 متوقف شد. فیلمبرداری در آگوست ۲۰۲۰ آغاز شد، در Torr Head، County Antrim و Ballygally در نزدیکی Larne در ایرلند شمالی. در سپتامبر ۲۰۲۰، تیم فیلمبرداری را در Malin در شبه جزیره زیبای Inishowen در شهرستان Donegal، جمهوری ایرلند آغاز کرد. فیلمبرداری در اوایل دسامبر ۲۰۲۰ به پایان رسید. نیل پرایس باستان شناس از گروه باستان شناسی و تاریخ باستان در دانشگاه اوپسالا، سوئد، به عنوان مشاور تاریخی در این فیلم خدمت کرد.

هزینه تولید این فیلم بین ۷۰ تا ۹۰ میلیون دلار بود که بیشتر از بودجه اولیه ۶۵ میلیون دلاری آن بود. در یک نمایش آزمایشی، یکی از مخاطبان گفت که داستان گیج کننده بود در حالی که استودیو احساس می کرد که شروع بسیار کند است. New Regency Productions یک برش جدید را پذیرفت و از نمایش‌های آزمایشی اضافی در ۴ نوامبر ۲۰۲۱ انصراف داد.

The Northman (2022) - IMDb

The Northman در ابتدا قرار بود در ۸ آوریل ۲۰۲۲ منتشر شود، اما بعداً به ۲۲ آوریل ۲۰۲۲ بازگشت. پیش از اکران در سینما، نمایش های ویژه ای در چندین شهر اروپایی برگزار شد. در استکهلم در سینما ریگولتو در ۲۸ مارس، در هامبورگ در سالن فیلم آستور در ۳۰ مارس،  در رم در سینما ترویسی در ۱ آوریل،  در لندن در میدان Odeon Luxe Leicester در ۵ آوریل، و در بلفاست در Cineworld در ۶ آوریل. انتشار گسترده در برخی از کشورها اوایل آغاز شد. در ۱۳ آوریل در دانمارک، نروژ، و سوئد، در ۱۴ آوریل در ایسلند، جمهوری چک، هلند، اسلوونی، مکزیک و اسلواکی، و در ۱۵ آوریل در بریتانیا، لیتوانی و ایرلند.

در ایالات متحده و کانادا، The Northman قرار است در کنار The Bad Guys و The Unbearable Weight of Massive Talent با پیش بینی ناخالص ۵ تا ۱۰ میلیون دلار در آخر هفته افتتاحیه و مجموع فروش داخلی ۱۲ تا ۲۵ میلیون دلار منتشر شود. این فیلم در آخر هفته افتتاحیه خود ۳.۴ میلیون دلار از ۱۵ بازار بین المللی به دست آورد.

گردآورنده بررسی Rotten Tomatoes بر اساس ۱۱۰ بررسی، با میانگین امتیاز ۷.۸/۱۰، ۸۸% تایید را گزارش کرده است. اجماع انتقادی این وبسایت می‌گوید: «یک حماسه انتقام‌جویانه و شگفت‌انگیز بصری نفس‌گیر، فیلم‌ساز رابرت ایگرز متوجه می‌شود که رابرت اگرز، بدون اینکه هیچ یک از سبک‌های خاص خود را قربانی کند، دامنه خود را گسترش داده است». بر اساس ۳۴ منتقد، که نشان دهنده «تحسین جهانی» است.

پیتر بردشاو از گاردین با ستایش لحن نهیلیستی فیلم و بازی توسط بازیگران، از گاردین نمره ۵ از ۵ داد و اظهار داشت که “کاملاً ظالمانه است، با برخی از چشم اندازهای حماسی از کیهان در حال شعله ور شدن. من نمی توانستم به دور نگاه کنم”. گابریلا گیزینگر، جاسوس دیجیتال، امتیاز ۵ از ۵ را به دست آورد و کارگردانی رویایی اگرز و فضای وحشتناک و سورئال فیلم را ستود و مدعی شد که “جهان ایجاد شده در مرد شمالی بسیار جذاب است”.  الکساندر کاردلو از MovieZine به فیلم امتیاز ۴ از ۵ داد و به ویژه از عملکرد اسکارسگارد و کارگردانی اگرز تمجید کرد. دیوید ارلیش از IndieWire این فیلم را «اصلی، گیج‌انگیز، به‌هیچ‌وجه لعنتی»، «تو را به گلو می‌گیرم شدید» و «هرگز کسل‌کننده» نامید.  Matt Maytum از Games Radar اظهار داشت که این فیلم در نقد آنها “واقعاً متمایز، حماسه غیرقابل چشم پوشی” است و در نهایت به آن ۵ از ۵ ستاره می دهد. کلریس لاگری از ایندیپندنت ۵ ستاره از ۵ ستاره را به خود اختصاص داد و در نقد خود اظهار داشت که این فیلم یک “ریسک زیبا” است. رابرت دانیلز از RogerEbert.com امتیاز ۳ از ۴ را داد و کارگردانی، فیلمبرداری و بازی بازیگران را تحسین کرد، اما دریافت که فیلم “اغلب وقتی به دنبال عمق می گردد دچار لغزش می شود”.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.