تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 - 18:00
59 بازدید
کد خبر : 197845

دانلود زیرنویس فیلم The Kashmir Files 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Kashmir Files 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Kashmir Files 2022 فایل‌های کشمیر یک فیلم درام هندی زبان هندی است که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد به نویسندگی و کارگردانی ویوک آگنیهوتری. این فیلم داستانی تخیلی را ارائه می‌کند که حول محور مهاجرت هندوهای کشمیری در منطقه مورد مناقشه کشمیر است. این خروج از اوایل دهه ۱۹۹۰ را به

دانلود زیرنویس فیلم The Kashmir Files 2022 فایل‌های کشمیر یک فیلم درام هندی زبان هندی است که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد به نویسندگی و کارگردانی ویوک آگنیهوتری. این فیلم داستانی تخیلی را ارائه می‌کند که حول محور مهاجرت هندوهای کشمیری در منطقه مورد مناقشه کشمیر است. این خروج از اوایل دهه ۱۹۹۰ را به عنوان یک نسل کشی نشان می دهد، تصوری که به طور گسترده نادرست در نظر گرفته می شود و با تئوری های توطئه مرتبط است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

The Kashmir Files | Official Trailer I Anupam I Mithun I Darshan I Pallavi  I Vivek I 11 March 2022 - YouTube

زیرنویس فیلم The Kashmir Files 2022 میتون چاکرابورتی، آنوپام خر، دارشان کومار، و پالاوی جوشی در فیلم «پرونده‌های کشمیر» بازی می‌کنند. داستان یک دانشجوی هندو کشمیری است که توسط پدربزرگ تبعیدی‌اش بزرگ شده و از آگاهی از شرایط مرگ والدینش محافظت شده است. پس از مرگ پدربزرگش، دانش آموزی که در کالج به این باور رسیده بود که مهاجرت خوش خیم بوده است، به دنبال کشف حقایق مرگ خانواده اش می رود. طرح متناوب بین تلاش دانش آموز در زمان حال، ۲۰۲۰، و زحمات خانواده اش در سی سال قبل است. این فیلم در ۱۱ مارس ۲۰۲۲ در سینماها اکران شد. این یک موفقیت تجاری بوده است.

استقبال منتقدان از فیلم درهم آمیخته بود، با فیلمبرداری و بازیگری که تصور می شد قانع کننده است، اما خط داستانی به دلیل تلاش برای بازنویسی تاریخ تثبیت شده و تبلیغ اسلام هراسی، انتقادها را به خود جلب کرد. حامیان این فیلم را به دلیل نشان دادن آنچه به گفته آنها جنبه نادیده گرفته شده تاریخ کشمیر است، ستایش کرده اند. تئاترها در سراسر هند شاهد سخنان نفرت انگیز علیه مسلمانان، از جمله تحریک به خشونت بوده اند. تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۲، این فیلم که تقریباً ۱۵ کرور روپیه (۲.۰ میلیون دلار آمریکا) هزینه داشت، به فروش ۳۳۹.۷۸ کرور روپیه (۴۵ میلیون دلار آمریکا) در سرتاسر جهان رسید،  که آن را به پرفروش‌ترین فیلم هندی سال ۲۰۲۲ تبدیل کرد. .

در سال ۱۹۹۰-۱۹۸۹ کشمیر، ستیزه جویان اسلامی با استفاده از شعارهای رالیو گالیو یا چالیو (به اسلام گروید، ترک کنید یا بمیرید) و الصفا باته دافا (با لطف خدا در کل) به پاندیت های هندو کشمیری حمله کردند و آنها را از دره کشمیر بیرون کردند. جامعه پاندیت کشمیری دره را ترک خواهد کرد”). پوشکار نات پاندیت، یک معلم، از امنیت پسرش کاران، که توسط ستیزه جویان به جاسوسی هند متهم شده است، می ترسد. پوشکار از دوستش براهما دات که یک کارمند دولتی است از کاران درخواست حفاظت می کند. برهما با پوشکار به کشمیر سفر می کند و شاهد خشونت علیه پاندیت های کشمیری است. او موضوع را با وزیر ارشد جامو و کشمیر (J&K)، که برهما را تعلیق می کند، در میان می گذارد.

فرمانده ستیزه جو، فاروق ملک بیتا، که او نیز شاگرد سابق پوشکر بود، به خانه پوشکر ناث حمله می کند. کاران در ظرف برنج پنهان می شود اما بیتا پیدا می شود و تیراندازی می کند. پوشکار و عروسش شاردا برای جان خود دعا می کنند. بیتا شاردا را مجبور می کند در ازای جان آنها برنج آغشته به خون کاران بخورد. پس از اینکه بیتا و گروهش خانه را ترک می کنند، پوشکار از دوست دکترش ماهش کومار التماس می کند که آمبولانس بیاورد و جان کاران را نجات دهد. با این حال، بیمارستان توسط ستیزه جویان تسخیر می شود که کارکنان بیمارستان را از درمان غیر مسلمانان منع می کنند. متعاقباً کاران بر اثر شلیک گلوله تسلیم می شود.

برای اطمینان از امنیت، پوشکار و خانواده اش توسط دوست روزنامه نگارشان ویشنو رام به کائول، شاعر هندو که رابطه صمیمانه ای با مسلمانان دارد، برده می شوند. کائول بسیاری از پاندیت‌ها را به خانه‌اش می‌برد، اما گروهی از شبه‌نظامیان می‌آیند تا کائول و پسرش را به بهانه ارائه محافظت از آنجا ببرند. بقیه پاندیت ها محل را ترک می کنند اما بعداً با پیدا کردن اجساد کائول و پسرش که از درختان آویزان شده بودند، شوکه می شوند.

پاندیت های پناهنده از دره کشمیر در جامو مستقر شده و با جیره اندک و در شرایط بد زندگی می کنند. برهما به عنوان مشاور فرماندار جدید J&K منصوب شد. به درخواست وی، وزیر کشور از اردوگاه های جامو بازدید می کند که در آن پوشکار خواستار حذف ماده ۳۷۰ و اسکان مجدد پاندیت های کشمیری است. برهما موفق می شود شاردا را در ندیمرگ کشمیر استخدام کند و خانواده به آنجا نقل مکان کنند.

یک روز گروهی از ستیزه جویان به رهبری بیتا لباس اعضای ارتش هند را پوشیده و به ندیمرگ می رسند. آنها شروع به جمع آوری پاندیت های ساکن آنجا می کنند. شاردا زمانی که ستیزه جویان پسر بزرگش شیوا را می گیرند مقاومت می کند. فاروق عصبانی او را برهنه می کند و بدنش را از وسط می بیند. او شیوا و پاندیت های باقی مانده را به صف می کند و آنها را به یک گور دسته جمعی شلیک می کند. پوشکار از انتشار اخبار در مورد آنچه اتفاق افتاده در امان است.

The Kashmir Files Movie Review | Vivek Agnihotri | Anupam Kher | Mithun  Chokravarthy | - YouTube

زیرنویس The Kashmir Files 2022 در روزگار کنونی، کریشنا پسر کوچکتر شاردا توسط پوشکار بزرگ شده است. او معتقد است که پدر و مادرش در یک تصادف جان باخته اند. کریشنا، دانشجوی ANU، تحت تأثیر پروفسور رادیکا منون است که از حامیان جدایی طلبی کشمیری است. دوستان پوشکار، برهما، ویشنو، ماهش و افسر پلیس هاری ناراین، که در زمان کشته شدن کاران در کشمیر خدمت کرده بودند، وقایع کشمیر را از خاطرات خود به یاد می آورند که برهما آن را “نسل کشی” می نامد.

زیرنویس فیلم هندی فایل‌های کشمیر کریشنا در انتخابات دانشجویی ANU شرکت می کند. او با پیروی از توصیه های پروفسور رادیکا منون، دولت هند را مسئول مسئله کشمیر می داند که خشم پوشکار را برانگیخته است. بعداً، وقتی پوشکار می میرد، کریشنا به خانه اجدادی خود در کشمیر سفر می کند تا خاکستر را در آخرین آرزوی پوشکار پراکنده کند. منون از کریشنا می خواهد که برای افشای جنایات احتمالی دولت، فیلمی را در کشمیر ضبط کند. با کمک یکی از مخاطبین منون، کریشنا با بیتا آشنا می شود و او را به مسئول وضعیت پاندیت ها متهم می کند. اما بیتا خود را یک گاندی عصر جدید می داند که یک جنبش دموکراتیک غیرخشونت آمیز را رهبری می کند. بیتا ادعا می کند که این ارتش هند بود که مادر و برادر کریشنا را کشت. هنگامی که کریشنا از برهما در مورد این ادعا سؤال می کند، برهما بریده های روزنامه (جمع آوری شده توسط پوشکار) را به او می دهد که گزارش داده بود ستیزه جویان در لباس سربازان ارتش هند آنها را کشته اند.

کریشنا به دهلی بازمی گردد و سخنرانی برنامه ریزی شده خود برای انتخابات ریاست جمهوری دانشگاه را در میان جمعیتی خروشان در محوطه دانشگاه ANU ایراد می کند. او در مورد تاریخ کشمیر و وضعیت اسفبار خانواده‌اش و سایر قربانیان هندو کشمیری که از سفر خود دریافته است توضیح می‌دهد. این برای استاد او پروفسور منون و دیگر شاگردانش تکان دهنده است. کریشنا سپس با مقاومت و تمسخر دانش‌آموزان مواجه می‌شود و عده‌ای هم در آغوش می‌گیرند.

Jammu Court Restrains 'The Kashmir Files' Makers From Showing Scenes on  Late Squadron Leader

فیلم هندی فایل‌های کشمیر در ۱۴ آگوست ۲۰۱۹، آگنیهوتری این فیلم را با اولین پوستر ظاهری خود اعلام کرد و قصد داشت آن را در ۱۵ آگوست ۲۰۲۰، مصادف با روز استقلال هند، اکران کند. موضوع فیلم مهاجرت پاندیت های کشمیری بود که بین اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ اتفاق افتاد. آگنیهوتری این فیلم را به عنوان دومین قسمت از سه گانه خود از “داستان های ناگفته از هند مستقل” معرفی کرد که شامل فیلم های “پرونده های تاشکند” (۲۰۱۹) و “پرونده های دهلی” در آینده می شود. به عنوان بخشی از تولید، آگنی هوتری ادعا کرد که با بیش از ۷۰۰ مهاجر از مهاجرت مصاحبه کرده و داستان های آنها را در طی دو سال ضبط کرده است.  بازیگر Anupam Kher به عنوان بازیگر اصلی فیلم در دسامبر ۲۰۱۹ به بازیگران پیوست.

اولین برنامه این فیلم، که قرار بود در مارس ۲۰۲۰ انجام شود، به دلیل همه‌گیری COVID-19 در هند لغو شد، و اواخر همان سال در دسامبر در Mussoorie شروع شد. کل فیلم در ۳۰ روز، عمدتاً در موسوری و دهرادون، همراه با برنامه فیلمبرداری یک هفته ای در کشمیر، از جمله در دریاچه دال، فیلمبرداری شد. یوگراج سینگ قبل از شروع تولید در دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل سخنرانی‌هایش در اعتراضات کشاورزان هندی در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ حذف شد و پونیت ایسار به عنوان جایگزین معرفی شد. سارانا، تهیه‌کننده خط، در حین تولید بر اثر خودکشی درگذشت. تولید تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ به پایان رسید. این فیلم توسط تج نارایان آگاروال، آبیشک آگاروال، پالاوی جوشی و ویوک آگنیهوتری و تحت پرچم‌های Zee Studios، IAmBuddha و Abhishek Agarwal Arts تهیه شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.